Neo Vampires

"Ludzie ze szkła. Dzieci łez. Potomkowie wojen, odziani w krwawy jedwab. (...) Tacy właśnie jesteśmy. I żyjemy tu od wieków... Wiecie o tym, Słoneczni? Okryci woalką maskarady przetrwaliśmy tysiące lat. Kolejne tysiąc przed nami. Zejdziesz z drogi, czy staniesz się częścią naszej krwawej układanki...?"


#1 2011-02-01 16:26:15

Melancthe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 3
Punktów :   

Melancthe

Imię: Melancthe

Nazwisko: Desmei

Pseudonim: Mel

Wiek: nie zna  (rl 17)

Płeć: kobieta

Orientacja seksualna: hetero

Rasa: człowiek (z otwartym umysłem)

Majątek: średnio zamożna

Charakter: Stara się zachować wyidealizowaną postać słabej kobietki, ale z osobowości w dużej mierze pustej. Zwykle nie staje na wysokości zadania przez wzgląd na swój wybuchowy charakter. Często traci panowanie nad sobą i staje się agresywna wobec ludzi, którzy ośmielają się jej przeciwstawić. Jednakże w chwilach zagrożenia jest śmiertelnie poważna, złośliwi mówią, iż jej serce zamienia się w bryłę lodu. Rzadko pokazuje swoje prawdziwe uczucia, ból, smutek skrywa pod radosnym uśmiechem. Ciągle przeklina swoją słabość do potrzebujących. Na widok smutku innych jest w stanie poświęcić wszystko co dla niej ważne przez co zwykle pakuje się w spore kłopoty i nigdy nie ma czasu dla samej siebie. Chłonie wiedzę jak gąbka, wystarczy, że raz coś usłyszy, a będzie to pamiętać. Barierą nie do pokonania jest ból psychiczny, z fizycznym daje sobie jakoś radę.

Historia: Nie zna dokładnej daty swoich narodzin, swój czas liczy od chwili, w której znalazła i przygarnęła ją Desmei(starsza geisha, u kresu swojej sławy). Przed tym wydarzeniem jej życie pozostaje czystą kartą, jakby dziewczynka straciła pamięć. To właśnie opiekunka nazwała ją, określiła jej wiek na około 8lat i od tej pory Mel uważa się za jej stworzenie. Ze wszystkich sił starała się zadowolić swoją panią. A dziwaczne imię to pozostałość po miłości jaką nowa matka żywiła do okultyzmu. Desmei  przekazała swojej podopiecznej podstawową wiedzę o ziołach i zawodzie geishy, jednak nie chciała małej nauczyć nic więcej twierdząc, że Melancthe ma odnaleźć swoje wspomnienia i dopiero później zacząć myśleć o przyszłości. Do tego dnia ma żyć tak by nikt nigdy nie zobaczył na jej twarzy smutku i łez. Wszystko, co powiedziała Desmei było dla niej świętością, więc jak do tej pory nikt nie zobaczył ani jednej łzy dziewczyny. Z opowiadań swojej opiekunki wie, że jej biologiczni rodzice nie żyją, a ona sama przebywała przez dłuższy okres czasu na ulicy. W jej mowie nie słychać obcego akcentu, od zawsze przebywa na wyspie Honsiu. Po dziesięciu latach pod czujnym okiem Desmei, Melancthe straciła również ją. Obecnie mieszka w Kyoto. Jej okiya znajduje się na obrzeżach miasta, sama Mel nie przepada za zatłoczonymi miejscami, niestety ze względu na zawód musi je odwiedzać.

Zawód: Geisha

Wygląd: Jest przykładem typowego "człowieka w biegu". Często zakłada stroje zupełnie do siebie nie pasujące. Lubi połączenia czerni, bieli i czerwieni. Za największe "skaranie boskie" uważa swój niski wzrost i oczy w "niezidentyfikowanym" kolorze. Jednakże do pracy przychodzi starannie ubrana. Na co dzień jedynie fryzura, której poświęca sporo czasu, wygląda jak należy. Lubi wpinać w swoje włosy zamiast kwiatów kolorowe piórka.

http://th08.deviantart.net/fs11/300W/i/2006/176/9/8/geisha_2_by_ezak.jpg
http://friendsblogg.ewep.de/wp-content/Files/Image/Movie/memoirs_of_a_geisha.jpg

Ostatnio edytowany przez Melancthe (2011-02-01 20:32:28)


Sztuką jest odnalezienie magii w pozornie prostych chwilach naszego życia.

Offline

 

#2 2011-02-01 19:35:07

Kamijo

Game Master

Zarejestrowany: 2010-12-12
Posty: 51
Punktów :   

Re: Melancthe

Proszę wyjaśnić pochodzenie postaci, tak więc - wyjaśnić, gdzie się urodziła, czy w jej mowie istnieją ślady obcego języka - pomoże to postronnym postaciom lepiej analizować osobę Melancthe. To, że bohaterka sam nie pamięta poprzedniego życia nie znaczy, że w karcie postaci ma tego zabraknąć. Powinno się także napisać, gdzie kobieta mieszka obecnie. Z historii to jednoznacznie nie wynika.
Wymagane jest także rozwinięcie historii pod kątem sposobu oraz miejsca znalezienia bohaterki przez Desmei, opis samej Desmei (ktoś, kto mógłby ją znać jako postać, pragnąc nawiązać, powinien posiadać jakiekolwiek o niej informacje - czy posiada jakieś znaki szczególne, w jakim jest wieku, czy przejawia nadnaturalne właściwości, mogące być wyznacznikiem innej od ludzkiej, rasy, skąd jej imię, ewentualny akcent podczas mowy oficjalnej tutaj, japońskiej).
Sugeruję, by wzbogacić opis wyglądu o sposób codziennego uczesania - czy sugeruje zawód gejszy? To ważne, detale bowiem świadczą w Japonii o pozycji społecznej, choć reszta wyglądu bywa niechlujna.

Wymagany podpis pod regulaminem po uprzednim zapoznaniu się z jego treścią.


Kółkiem w nosie kierowałem wiatrem.
Batem zmuszałem go do śmiechu.
Proch, który poruszał, miał zapach kwiatów lotosu. Zapłakałem, a on zapłonął.
Klejnot Środka Nocy.

Offline

 

#3 2011-02-01 20:19:31

Melancthe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Melancthe

Wbrew pozorom Desmei nie jest na tyle ważnym "elementem" życiorysu mojej postaci by jakoś szczególnie rozwijać ten wątek. Hmm...starałam się troszkę pozmieniać sugerowane fragmenty....jeszcze jakieś propozycje?

P.S. Dziękuję za przypomnienie o podpisie, cóż pierwszy raz się spotkałam z takim wymogiem i niestety zapomniałam to uczynić. Przepraszam.

Ostatnio edytowany przez Melancthe (2011-02-01 20:24:37)


Sztuką jest odnalezienie magii w pozornie prostych chwilach naszego życia.

Offline

 

#4 2011-02-15 10:59:34

Kamijo

Game Master

Zarejestrowany: 2010-12-12
Posty: 51
Punktów :   

Re: Melancthe

Akceptuję.


Kółkiem w nosie kierowałem wiatrem.
Batem zmuszałem go do śmiechu.
Proch, który poruszał, miał zapach kwiatów lotosu. Zapłakałem, a on zapłonął.
Klejnot Środka Nocy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.queen-kajol.pun.pl www.ratmedpam.pun.pl www.sherwood-dungeon-paladyni.pun.pl www.przemocdomowa.pun.pl www.undiczat.pun.pl